Zahrada a zahradní terapie

Domov pro seniory je umístěn v rozlehlé zahradě. Součástí zahrady je rybníček s rybkami, posezení pod pergolami, truhlíky pro pěstování bylin, květin a drobných plodů (jahody, rajčata). Posilovací stroje zde slouží k protažení unavených končetin. V zahradě je také umístěna venkovní hra "Člověče, nezlob se...", ruské kuželky a hřiště pro petanque. Jsou zde pořádány různé kulturní akce, např. tradiční hody, turnaj v petanque, Věstonický pětiboj, sportovní hry, setkání s různými zvířaty, opékání buřtů...
Jsou zde také vysazeny drobné bobulové keře (rybíz, angrešt, josta) a vybudovány dvě bylinkové spirály. Součástí zahrady jsou i domečky pro kočky, které v zahradě a blízkém okolí žijí. V zahradě je umístěn hmatový chodníček a najdete zde také truhlíky, které obhospodařují mladé rodiny z Vinohrad - Komunitní zahradu pod ořechem.
S bylinami a plody, které klienti v zahradě vypěstují, pracují v zahradní terapii. Vyrábí různé masti, marmelády, omáčky k masu, čaje a jiné produkty. Věnují se také teorii šetrného pěstování, seznamují se s historií a různými druhy léčivých darů naší zahrady. Spolupracujeme s Lipkou. Zahradní terapie se těší u našich klientů velké oblibě.
Termíny zahradní terapie - Termíny

 P1010029.JPG CAM03047.jpg ZT9-(1).jpg P1010023.JPG