Kulturní program klientů

Podzimní písničky na přání
18. 10. 2018
Hezké slunečné podzimní odpoledne jsme si zpříjemnili poslechem písniček na přání. Známé písně lákaly mnoho klientů k tanci a zpěvu.
Celý článek
Den seniorů v Lipce
03. 10. 2018
Do školského zařízení pro enviromentální vzdělávání Lipka - Jezírko byli naši klienti pozvání k programu ke Dni seniorů. Klienti se zúčastnili přednášky o vzniku Republiky československé, zapojili se do moštování jablek a ochutnali výborný mošt, prohlédli si škůdce v lesích pod mikroskopem. Klienti byli spokojeni a program se jim velmi líbil.
Celý článek
Hudební odpoledne s Janou Slavíkovou
20. 09. 2018
Paní Jana Slavíková, alias Blondie Jane, už více než 15 let baví lidi na oslavách, večírcích apod. svým zpěvem. Repertoár má sestaven z převzatých všeobecně známých písniček - hity od evergreenů až po modernu, od popu přes rock až po jazz, country a dechovku, a to převážně česky a anglicky. Nám zazpívala písničky Heleny Vondráčkové, Evy Pilarové a Marie Rottrové.
Celý článek
Opékání špekáčků
19. 09. 2018
Klienti oddělení A+B si s aktivizačními pracovnicemi opekli špekáčky.
Celý článek
Věstonická akademie - 5. ročník - zahájení
18. 09. 2018
Po prázdninách studentům z řad našich klientů začal již 5. ročník Věstonické akademie. Přednášky se budou v tomto akademickém roce věnovat těmto tématům: Vznik československa a významné osobnosti, Barevná typologie člověka v komunikaci, Světci a patroni, Lidské tělo a jeho tajemství a Dějiny kriminalistiky.
Po slavnostním zahájení a předání pomůcek pro studium (složky, propiska a blok na zápisky) cyklus přednášek zahájil pan PhDr. Jiří Čejka. Dozvěděli jsme se o vzniku československé státnosti od prvních knížat až do vzniku samostatné Republiky československé. Další přednášky bude pan doktor věnovat životu významných osobností, které se podílely na vzniku Československa - T.G.Masaryk, Edvard Beneš a M. R. Štefánik.
Celý článek
Hody
08. 09. 2018
V krásnou slunečnou sobotu 8. září se konaly v zahradě našeho domova pro seniory již 15. důchodcovské hody. Dopoledne byla postavena májka, připraveno občerstvení a posezení. Slavnostního zahájení se ujala zástupkyně ředitele paní Bc. Jana Hudečková a starosta městské části Vinohrady pan PhDr. Jiří Čejka. Po udělení hodového práva a přečtení hodového slibu hlavními stárky začala k poslechu a tanci hrát dechová hudba Bivojanka. Těší nás, že  hody jsou také příležitostí našich klientů k setkávání se svými blízkými, zaměstnanci a dalšími hosty a jsou tak nejoblíbenější kulturní akcí v našem domově.
Celý článek
Turnaj v kuželkách Letovice
06. 09. 2018
Dne 6. 9. 2018 se konal Turnaj v kuželkách v Domově pro seniory Letovice. Tým našich klientů obhájil zlaté stupně vítězů a tak putovní kuželka zůstala v našem domově.
Pořadí týmů:
1. DpS Věstonická
2. DpS Kociánka
3. DpS Sokolnice
4. DpS Okružní
5. DpS Předkláštěří
6. DpS Blansko
7. DpS Boskovice
8. DpS Letovice
Celý článek
Koncert pozdního léta
30. 08. 2018
Zamračené odpoledne nám zpříjemnili členové Janáčkovy opery Národního divadla v Brně.       V programu, který si pro nás připravili, zazněly skladby a písně F. Lehára,  E. Humperdincka,    E. Griega, C. Debussyho, V. Montiho, R. Bingeho, G. Bizeta a dalších skladatelů. Zpěvem nás potěšila 2. sopranistka Janáčkovy opery, paní Lenka Malinková za doprovodu houslí v podání paní Blanky Lau, klavírního doprovodu paní Jitky Houfové a klarinetu pana Jiřího Houfa.
Celý článek
Přátelský turnaj v petanque v Sokolnicích
28. 08. 2018
Dne 28. 8. 2018 se naše družstvo hráčů petanqu zůčastnilo přátelského klání v této hře v Domově pro seniory v Sokolnicích.
Pořadí týmů:
1. DpS Věstonická
2. DpS Sokolnice
3. DpS Újezd u Brna
4. DpS Hodonín
Celý článek
Petanque Morava Cup 2018 - finále ve Zlíně
17. 08. 2018
Dne 16. 8. 2018 se uskutečnilo na petanquových hřištích DS Burešov (Zlín) finále Petanque Morava Cupu. Finále se zúčastnila družstva vítězů z krajských kol z celé Moravy (DS Na zámku Kyjovice, DS Burešov, DS Proseč-Obořiště, DS Luhačovice, DS Pavlovice u Přerova, DS Rožnov, DS Sokolnice).
Tým našich klientů se umístil na třetím místě.
Celý článek
Oslava narozenin odd. C1
16. 08. 2018
Zazpívali jsme si oblíbené písničky a oslavili společně narozeniny klientů narozených v srpnu. Ovocný dort všem moc chutnal.
Celý článek