Kulturní program klientů

Jarní písničky na přání
12. 04. 2019
K poslechu a tanci jsme si zahráli písničky na přání.
Zavzpomínali jsme na oblíbené zpěváky a písně a procvičili pohyblivost ve víru tance. Věděli jste, že jarní píseň plnou květin Pyšný tulipán nazpíval Josef Zíma?
Těší nás, že příbuzní klientů je doprovází na námi pořádané kulturní akce.
Celý článek
Na louce
28. 03. 2019
Putovní zpěvoherní představení "Na louce" se známými lidovými písněmi nalákalo mnoho našich klientů do našeho kinosálu, kam je doprovodil personál . Klienti si rádi poslechli a zazpívali písničky v podání Renaty Svobodové (děvečka) a Davida Kříže (voják), povídali si o době, kdy oni byli na vojně, jaké písničky, a při jakých příležitostech, zpívali.
 
Celý článek
Klub - Tomáš Baťa
22. 03. 2019
Téma "Klubu" se týkalo Tomáše Bati. Dozvěděli jsme se informace o životě celé rodiny Baťů, jejich podnikání, cestování, stavbách a výrobcích, za které jim ČR vděčí. Společně jsme zavzpomínali na oblíbené boty a návštěvy Zlína.
Celý článek
Věstonická akademie - dějiny kriminalistiky
19. 02. 2019
Dějiny kriminalistiky je název cyklu přednášek, které si pro letošní akademický rok připravil pro Věstonickou akademii Bc. Tomáš Chytil. Akademie zprostředkovává klientům nové poznatky, umožňuje jim setkávat se navzájem, diskutovat nad zajímavými informacemi a motivuje je k procvičování paměti a pohybu.
V přednáškách o kriminalistice se klienti dozví o jednotlivých metodách získávání důkazů, významných lidech pracujících pro policie na celém světě a také o druhé straně zločinu - zločincích.
Celý článek
Novoroční zábava ve stylu první republiky
10. 01. 2019
Taneční odpoledne s Novoroční zábavou ve stylu první republiky (dress code: black and white), se známými písničkami zpívanými herci a zpěváky z doby černobílých filmů, jsme si zpestřili tombolou a písničkami na přání. Vědomostním kvízem a tancem jsme si procvičili paměť a pohybové dovednosti. Příjemné bylo také setkání s přáteli a rodinnými příslušníky.
Do tomboly nám pletené ponožky věnovala jedna z návštěvnic našeho domova.
Celý článek
Vánoční koncert
20. 12. 2018
Manželé Procházkovi nám zazpívali a zahráli vánoční písně, koledy a přednesli zimní povídky a básničky.
Celý článek
Přípravy na vánoční svátky
17. 12. 2018
Předvánoční čas trávíme společnými přípravami na svátky zdobením stromků, vánočními besídkami, sledováním pohádek (např. Byl jednou jeden král, Anděl Páně 1, 2) a ochutnáváním cukroví a svařeného vína.
Vánoční prodejní výstava výrobků klientů.
Děti z MŠ Kloboučky vyrobily pro naše klienty malé dárečky.
Celý článek
Vánoční vystoupení dětí ZŠ Čejkovická
12. 12. 2018
Klientům zatančily a zazpívaly děti ze ZŠ Čejkovická. Děti přinesly vlastnoručně vyrobené dárečky a přáníčka, kterými udělaly klientům velkou radost.
Celý článek
Přání k vánočním svátkům
11. 12. 2018
Klientům popřál krásné vánoční svátky a mnoho zdraví do nového roku starosta městské části Líšeň, pan Mgr. Břetislav Štefan a děti ze ZŠ Horníkova.
Celý článek
Mikulášská zábava
07. 12. 2018
Svatý Mikuláš, nezbední čerti a hodní andělé navštívili naše klienty, předali jim sladké perníčky a ovoce.
Písničky pro mikulášskou zábavu vybírali zaměstnanci a věnovali je klientům. Koledy zazpíval sbor, který měl být původně složen z andělů, ale nakonec se dostavili jen rozverní čerti a jeden osamocený anděl s "Cézarem". Klienti si se sborem rádi zazpívali a na hudbu zatančili.
Celý článek
Zahradní terapie - zelí a brambory
28. 11. 2018
Dnešní zahradní terapie byla věnována zelí a bramborám. Ochutnali jsme bramboráky a "bramboráky" ze zelí a dozvěděli se informace o využití a pěstování. Zajímavý byl výčet tělu prospěšných minerálů a vitamínů v zelí a bramborách obsažených.
Celý článek
Oslava narozenin
28. 11. 2018
Na odděleních C1 a C5 se uskutečnily narozeninové oslavy klientů.
Celý článek