Kulturní program klientů

Novoroční zábava ve stylu první republiky
10. 01. 2019
Taneční odpoledne s Novoroční zábavou ve stylu první republiky (dress code: black and white), se známými písničkami zpívanými herci a zpěváky z doby černobílých filmů, jsme si zpestřili tombolou a písničkami na přání. Vědomostním kvízem a tancem jsme si procvičili paměť a pohybové dovednosti. Příjemné bylo také setkání s přáteli a rodinnými příslušníky.
Do tomboly nám pletené ponožky věnovala jedna z návštěvnic našeho domova.
Celý článek
Vánoční koncert
20. 12. 2018
Manželé Procházkovi nám zazpívali a zahráli vánoční písně, koledy a přednesli zimní povídky a básničky.
Celý článek
Přípravy na vánoční svátky
17. 12. 2018
Předvánoční čas trávíme společnými přípravami na svátky zdobením stromků, vánočními besídkami, sledováním pohádek (např. Byl jednou jeden král, Anděl Páně 1, 2) a ochutnáváním cukroví a svařeného vína.
Vánoční prodejní výstava výrobků klientů.
Děti z MŠ Kloboučky vyrobily pro naše klienty malé dárečky.
Celý článek
Vánoční vystoupení dětí ZŠ Čejkovická
12. 12. 2018
Klientům zatančily a zazpívaly děti ze ZŠ Čejkovická. Děti přinesly vlastnoručně vyrobené dárečky a přáníčka, kterými udělaly klientům velkou radost.
Celý článek
Přání k vánočním svátkům
11. 12. 2018
Klientům popřál krásné vánoční svátky a mnoho zdraví do nového roku starosta městské části Líšeň, pan Mgr. Břetislav Štefan a děti ze ZŠ Horníkova.
Celý článek
Mikulášská zábava
07. 12. 2018
Svatý Mikuláš, nezbední čerti a hodní andělé navštívili naše klienty, předali jim sladké perníčky a ovoce.
Písničky pro mikulášskou zábavu vybírali zaměstnanci a věnovali je klientům. Koledy zazpíval sbor, který měl být původně složen z andělů, ale nakonec se dostavili jen rozverní čerti a jeden osamocený anděl s "Cézarem". Klienti si se sborem rádi zazpívali a na hudbu zatančili.
Celý článek
Zahradní terapie - zelí a brambory
28. 11. 2018
Dnešní zahradní terapie byla věnována zelí a bramborám. Ochutnali jsme bramboráky a "bramboráky" ze zelí a dozvěděli se informace o využití a pěstování. Zajímavý byl výčet tělu prospěšných minerálů a vitamínů v zelí a bramborách obsažených.
Celý článek
Oslava narozenin
28. 11. 2018
Na odděleních C1 a C5 se uskutečnily narozeninové oslavy klientů.
Celý článek
Záznam divadelního představení
22. 11. 2018
Mnoho klientů rádo chodilo do divadla, a proto jsme si čtvrteční podzimní odpoledne společně zavzpomínali na návštěvy divadelních představení. Shlédli jsme záznam opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta s Gabrielou Beňačkovou a Peterem Dvorským.
Celý článek
Zahradní terapie - kořenová zelenina
14. 11. 2018
V zahradní terapii jsme si povídali o kořenové zelenině, jejím využití, uskladnění, různých druzích a jak se její vzhled a chuť v průběhu doby mění. Příjemnou částí odpoledne bylo ochutnávání pečené mrkve, petržele, řepy a cibule.
Celý článek
Věstonická akademie - barevná typologie člověka
13. 11. 2018
Jedním z témat přednášek pro letošní akademický rok je Barevná typologie člověka v komunikaci. Přednášející David Němeček studentům nejdříve představil téma z pohledu všeobecného a pak spolu pohovořili o barvě červené a vlastnostech lidí, pro které je tato barva typická. V dalších přednáškách bude lektor přednášet o lidech, kteří jsou spojováni s barvou modrou, zelenou nebo žlutou.
Celý článek
Kouzelnické vystoupení
08. 11. 2018
Dnešní pošmourné odpoledne nám zpestřilo vystoupení kouzelníka Katonase, který nám předvedl svá kouzla a iluze.
Celý článek