Kulturní program klientů

Sportovní hry
08. 08. 2019
V naší zahradě se dnes konaly sportovní hry. Klienti si procvičili pohyblivost rukou, postřeh, koordinaci pohybů a za své výkony získali sladké odměny. V příjemném počasí se soutěžilo       v těchto disciplínách: hod šipkami, hod míčem na cíl, hod tenisovým míčkem na cíl, hod kroužky na cíl a lovení rybiček.
Celý článek
Mezinárodní camp dobrovolníků "go4peace Brno 2019"
23. 07. 2019
Ve dnech 23. - 26. 7. 2019 se budou v prostorách DS a zahrady pohybovat zahraniční studenti z Mezinárodního campu dobrovolníků "GO4PEACE Brno 2019".
Tento camp pořádá: Evropská unie, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Sdružení Petrov, go4peace. Jedná se o mezinárodní dobrovolnictví.
Více informací: Informace, Letak, www.go4peace.eu, dana.zizkovska@mpsv.cz.
Aktuální informace: facebook - seniorivkrajich
Tisk, televize, rádio: MPSV, Rádio Proglas - pořad, Brněnská drbna, Rozhlas - 14:30 hod.

1. den: Po představení organize a jejího poslání začali studenti natírat lavičky, vymalovávat archív a doprovázeli klienty na zahradě DS.
2. den: Mladí lidé pokračují v práci s výmalbou, přípravou na ni a s natíráním laviček. Od klientů dostali ručně šité dárečky.
3. den: Dnes studenti účastnící se campu natírali desky na lavičky, vypravili se s klienty na vycházku do zahrady a oslavili s námi narozeniny klientů, kteří se narodili v měsíci červenci. Studenti nám zazpívali blahopřejnou píseň ve svém rodném jazyce (albánština, bosenština, němčina) a pak společně anglicky a také česky. Video z narozenin, Rozhlas - 14:30 hod.
4. den: Poslední den v našem domově strávili studenti výmalbou druhého archívu. Tuto činnost navrhli sami studenti, malování je baví. Odpoledne doprovázeli klienty do zahrady k jezírku.
 
Celý článek
Tanec na židlích
22. 07. 2019
Mezi aktivity, které domov pro své klienty pořádá, patří také tanec na židlích. Klientky spolu s aktivizačními pracovnicemi Nikolou a Dorotou připravily vystoupení, na kterém diváky seznámily s původem této aktivity a předvedly několik tanců. Tanečnice byly odměněny velkým potleskem.
Celý článek
Věstonická akademie - promoce
20. 06. 2019
Závěrečný test znalostí zvládlo všech dvacet studentů Věstonické akademie úspěšně. Odpoledne jsme se sešli při slavnostním předávání diplomů a medailí absolventům. Diplomy předávala zástupkyně ředitele paní Bc. Jana Hudečková. Za studenty poděkovala za přípravu dalšího úspěšného akademického roku paní Dvořáčková, která pochválila píli studentů a precizní přípravu přednášejících. Spolu s rodinnými příslušníky, absolventy a přednášejícími jsme oslavili s dobrým občerstvením zakončení pátého akademického roku. Od září nás čeká další studium.
Celý článek
Výlet
19. 06. 2019
Výlet na brněnskou přehradu jsme strávili jízdou na parníku Lipsko. Absolvovali jsme projížďku lodí do Veverské Bítýšky a zpět. Výlet jsme zakončili příjemným posezením ve stínu se zmrzlinami.
Celý článek
Morava Cup 2019 - základní kolo
12. 06. 2019
Základní kolo Morava Cup 2019 v petanque.
Pořadí družstev:
1. DS Vychodilova - postupuje do dalších kol
2. DS Foltýnova
3. DS Věstonická
4. DS Koniklecová
5. Paprsek - Velké Opatovice
Celý článek
Dopoledne v zahradě
11. 06. 2019
Teplá dopoledne tráví klienti v zahradě domova ve stínu pod stromy. Povídají si o tom, jak kdo a kde trávil dovolené, kam se chodilo koupat, co pěstovali na zahrádkách. Společně si také zazpívají oblíbené písničky.
Celý článek
Věstonický pětiboj - 5. ročník
23. 05. 2019
Již pátým rokem jsme se sešli v našem domově při soutěžení družstev složených z klientů různých domovů pro seniory. Letošního ročníku sportovního klání se zúčastnilo devět týmů, které se utkaly v těchto pěti disciplínách: jízda na rotopedu na čas, hod tenisovým míčkem na přesnost (do pusy klauna), hod overballem do basketbalového koše, hod šipkami a skládání puzzle na čas. Stejně jako loni, i letos nám nepřálo počasí a sportoviště jsme museli vytvořit v útrobách domova. Doufáme, že příští rok nám bude přát počasí a budeme moci k tomuto oblíbenému pětiboji využít naši rozsáhlou zahradu.
Soutěžící obdrželi medaile a dárkové tašky, které věnovali sponzoři Depend, Perfect Distribution a Linet.
Medaile, diplomy a pohár pro vítěze předávala zástupkyně ředitele paní Bc. Jana Hudečková, která také Věstonický pětiboj slavnostně zahájila a ukončila.
Výsledky:
1. Domov pro seniory Vychodilova
2. Domov pro seniory Věstonická
3. Domov pro seniory Foltýnova
Další týmy, které se účastnily Věstonického pětiboje:
Domov pro seniory Sokolnice, Domov pro seniory Okružní, Domov pro seniory Nopova,Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, Domov pro seniory Koniklecova, Domov pro seniory Holásecká.
Celý článek
Zpívánky
09. 05. 2019
Klub seniorů "Přístav" z Bučovic potěšil naše seniory svým hudebním programem "Zpívánky".
Celý článek
Jarní písničky na přání
12. 04. 2019
K poslechu a tanci jsme si zahráli písničky na přání.
Zavzpomínali jsme na oblíbené zpěváky a písně a procvičili pohyblivost ve víru tance. Věděli jste, že jarní píseň plnou květin Pyšný tulipán nazpíval Josef Zíma?
Těší nás, že příbuzní klientů je doprovází na námi pořádané kulturní akce.
Celý článek
Na louce
28. 03. 2019
Putovní zpěvoherní představení "Na louce" se známými lidovými písněmi nalákalo mnoho našich klientů do našeho kinosálu, kam je doprovodil personál . Klienti si rádi poslechli a zazpívali písničky v podání Renaty Svobodové (děvečka) a Davida Kříže (voják), povídali si o době, kdy oni byli na vojně, jaké písničky, a při jakých příležitostech, zpívali.
 
Celý článek
Klub - Tomáš Baťa
22. 03. 2019
Téma "Klubu" se týkalo Tomáše Bati. Dozvěděli jsme se informace o životě celé rodiny Baťů, jejich podnikání, cestování, stavbách a výrobcích, za které jim ČR vděčí. Společně jsme zavzpomínali na oblíbené boty a návštěvy Zlína.
Celý článek