Kulturní program klientů

Mezinárodní den seniorů
26. 09. 2019
Mezinárodní den seniorů jsme oslavili poslechem a zpěvem lidových písniček s cimbálovou muzikou složenou ze sólistů Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů.
Celý článek
Věstonická akademie - 6. ročník - zahájení
17. 09. 2019
Věstonická akademie se těší velké oblibě mezi klienty. Přednášky již 6. ročníku se budou týkat těchto témat: Dějiny umění, Skleněná cesta, Nejvýznamnější čeští králové, Američtí prezidenti a Zahradní terapie.
Studenti dnes obdrželi praktické informace o způsobu studia a od sponzora potřebné pomůcky: bloky, desky na skripta a tužky.
První hodina byla věnována americkým prezidentům, kdy nás Bc. Tomáš Chytil seznámil s životem G. Washingtona.
Celý článek
Hody
07. 09. 2019
Dne 7. 9. 2019 se konaly již šestnácté Tradiční důchodcovské hody. Letos nám počasí nepřálo, nemohli jsme využít naši rozlehlou zahradu, a tak se slavnostní zahájení a veselice s hudbou a tancem konala ve vnitřních prostorech. Slavnostního zahájení se ujal pan ředitel Ing. Rudolf Nytl a starosta ÚMČ Vinohrady pan PhDr. Jiří Čejka. Společně jsme vyslechli hodový slib stárků a sledovali udělení hodového práva. K poslechu i tanci nám hrála dechová hudba Bivojanka.
Těší náš, že se na této nejoblíbenější kulturní akci v našem domově, a to i přes nepřízeň počasí, setkalo mnoho klientů se svými rodinami a přáteli.
Poděkování patří stárkům a stárkám z řad klientů a zaměstnanců, kteří se starali o zábavu a také všem zaměstnancům a jejich pomocníkům, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu hodů.
Děkujeme sponzorům.
Celý článek
Turnaj v kuželkách Letovice
05. 09. 2019
Dne 5. 9. 2019 se konal tradiční Turnaj v kuželkách v DS Letovice. Náš tým, ve složení paní Dvořáčková, pan Palarčík, pan Kukla a pan Čuma, obhájil a tak získali již potřetí zlatou medaili a putovní kuželku.
Celý článek
Grilování a opékání párků
28. 08. 2019
Využili jsme pěkného slunečného odpoledne ke grilování a příjemnému povídání ve stínu stromů naší zahrady. Opékání párků jsme si zpestřili povídáním o bylinkách a jejich ochutnávkou.
 
Celý článek
Sportovní hry
08. 08. 2019
V naší zahradě se dnes konaly sportovní hry. Klienti si procvičili pohyblivost rukou, postřeh, koordinaci pohybů a za své výkony získali sladké odměny. V příjemném počasí se soutěžilo       v těchto disciplínách: hod šipkami, hod míčem na cíl, hod tenisovým míčkem na cíl, hod kroužky na cíl a lovení rybiček.
Celý článek
Mezinárodní camp dobrovolníků "go4peace Brno 2019"
23. 07. 2019
Ve dnech 23. - 26. 7. 2019 se budou v prostorách DS a zahrady pohybovat zahraniční studenti z Mezinárodního campu dobrovolníků "GO4PEACE Brno 2019".
Tento camp pořádá: Evropská unie, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Sdružení Petrov, go4peace. Jedná se o mezinárodní dobrovolnictví.
Více informací: Informace, Letak, www.go4peace.eu, dana.zizkovska@mpsv.cz.
Aktuální informace: facebook - seniorivkrajich
Tisk, televize, rádio: MPSV, Rádio Proglas - pořad, Brněnská drbna, Rozhlas - 14:30 hod.

1. den: Po představení organize a jejího poslání začali studenti natírat lavičky, vymalovávat archív a doprovázeli klienty na zahradě DS.
2. den: Mladí lidé pokračují v práci s výmalbou, přípravou na ni a s natíráním laviček. Od klientů dostali ručně šité dárečky.
3. den: Dnes studenti účastnící se campu natírali desky na lavičky, vypravili se s klienty na vycházku do zahrady a oslavili s námi narozeniny klientů, kteří se narodili v měsíci červenci. Studenti nám zazpívali blahopřejnou píseň ve svém rodném jazyce (albánština, bosenština, němčina) a pak společně anglicky a také česky. Video z narozenin, Rozhlas - 14:30 hod.
4. den: Poslední den v našem domově strávili studenti výmalbou druhého archívu. Tuto činnost navrhli sami studenti, malování je baví. Odpoledne doprovázeli klienty do zahrady k jezírku.
 
Celý článek
Tanec na židlích
22. 07. 2019
Mezi aktivity, které domov pro své klienty pořádá, patří také tanec na židlích. Klientky spolu s aktivizačními pracovnicemi Nikolou a Dorotou připravily vystoupení, na kterém diváky seznámily s původem této aktivity a předvedly několik tanců. Tanečnice byly odměněny velkým potleskem.
Celý článek
Věstonická akademie - promoce
20. 06. 2019
Závěrečný test znalostí zvládlo všech dvacet studentů Věstonické akademie úspěšně. Odpoledne jsme se sešli při slavnostním předávání diplomů a medailí absolventům. Diplomy předávala zástupkyně ředitele paní Bc. Jana Hudečková. Za studenty poděkovala za přípravu dalšího úspěšného akademického roku paní Dvořáčková, která pochválila píli studentů a precizní přípravu přednášejících. Spolu s rodinnými příslušníky, absolventy a přednášejícími jsme oslavili s dobrým občerstvením zakončení pátého akademického roku. Od září nás čeká další studium.
Celý článek
Výlet
19. 06. 2019
Výlet na brněnskou přehradu jsme strávili jízdou na parníku Lipsko. Absolvovali jsme projížďku lodí do Veverské Bítýšky a zpět. Výlet jsme zakončili příjemným posezením ve stínu se zmrzlinami.
Celý článek
Morava Cup 2019 - základní kolo
12. 06. 2019
Základní kolo Morava Cup 2019 v petanque.
Pořadí družstev:
1. DS Vychodilova - postupuje do dalších kol
2. DS Foltýnova
3. DS Věstonická
4. DS Koniklecová
5. Paprsek - Velké Opatovice
Celý článek
Dopoledne v zahradě
11. 06. 2019
Teplá dopoledne tráví klienti v zahradě domova ve stínu pod stromy. Povídají si o tom, jak kdo a kde trávil dovolené, kam se chodilo koupat, co pěstovali na zahrádkách. Společně si také zazpívají oblíbené písničky.
Celý článek