Kulturní program klientů

Morava Cup - základní kolo
12. 06. 2019
Základní kolo Morava Cup 2019 v petanque.
Pořadí družstev:
1. DS Vychodilova - postupuje do dalších kol
2. DS Foltýnova
3. DS Věstonická
4. DS Koniklecova
5. Paprsek - Velké Opatovice
Celý článek
Dopoledne v zahradě
11. 06. 2019
Teplá dopoledne tráví klienti v zahradě domova ve stínu pod stromy. Povídají si o tom, jak kdo a kde trávil dovolené, kam se chodilo koupat, co pěstovali na zahrádkách. Společně si také zazpívají oblíbené písničky.
Celý článek
Věstonický pětiboj - 5. ročník
23. 05. 2019
Již pátým rokem jsme se sešli v našem domově při soutěžení družstev složených z klientů různých domovů pro seniory. Letošního ročníku sportovního klání se zúčastnilo devět týmů, které se utkaly v těchto pěti disciplínách: jízda na rotopedu na čas, hod tenisovým míčkem na přesnost (do pusy klauna), hod overballem do basketbalového koše, hod šipkami a skládání puzzle na čas. Stejně jako loni, i letos nám nepřálo počasí a sportoviště jsme museli vytvořit v útrobách domova. Doufáme, že příští rok nám bude přát počasí a budeme moci k tomuto oblíbenému pětiboji využít naši rozsáhlou zahradu.
Soutěžící obdrželi medaile a dárkové tašky, které věnovali sponzoři Depend, Perfect Distribution a Linet.
Medaile, diplomy a pohár pro vítěze předávala zástupkyně ředitele paní Bc. Jana Hudečková, která také Věstonický pětiboj slavnostně zahájila a ukončila.
Výsledky:
1. Domov pro seniory Vychodilova
2. Domov pro seniory Věstonická
3. Domov pro seniory Foltýnova
Další týmy, které se účastnily Věstonického pětiboje:
Domov pro seniory Sokolnice, Domov pro seniory Okružní, Domov pro seniory Nopova,Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, Domov pro seniory Koniklecova, Domov pro seniory Holásecká.
Celý článek
Zpívánky
09. 05. 2019
Klub seniorů "Přístav" z Bučovic potěšil naše seniory svým hudebním programem "Zpívánky".
Celý článek
Jarní písničky na přání
12. 04. 2019
K poslechu a tanci jsme si zahráli písničky na přání.
Zavzpomínali jsme na oblíbené zpěváky a písně a procvičili pohyblivost ve víru tance. Věděli jste, že jarní píseň plnou květin Pyšný tulipán nazpíval Josef Zíma?
Těší nás, že příbuzní klientů je doprovází na námi pořádané kulturní akce.
Celý článek
Na louce
28. 03. 2019
Putovní zpěvoherní představení "Na louce" se známými lidovými písněmi nalákalo mnoho našich klientů do našeho kinosálu, kam je doprovodil personál . Klienti si rádi poslechli a zazpívali písničky v podání Renaty Svobodové (děvečka) a Davida Kříže (voják), povídali si o době, kdy oni byli na vojně, jaké písničky, a při jakých příležitostech, zpívali.
 
Celý článek
Klub - Tomáš Baťa
22. 03. 2019
Téma "Klubu" se týkalo Tomáše Bati. Dozvěděli jsme se informace o životě celé rodiny Baťů, jejich podnikání, cestování, stavbách a výrobcích, za které jim ČR vděčí. Společně jsme zavzpomínali na oblíbené boty a návštěvy Zlína.
Celý článek
Věstonická akademie - dějiny kriminalistiky
19. 02. 2019
Dějiny kriminalistiky je název cyklu přednášek, které si pro letošní akademický rok připravil pro Věstonickou akademii Bc. Tomáš Chytil. Akademie zprostředkovává klientům nové poznatky, umožňuje jim setkávat se navzájem, diskutovat nad zajímavými informacemi a motivuje je k procvičování paměti a pohybu.
V přednáškách o kriminalistice se klienti dozví o jednotlivých metodách získávání důkazů, významných lidech pracujících pro policie na celém světě a také o druhé straně zločinu - zločincích.
Celý článek
Novoroční zábava ve stylu první republiky
10. 01. 2019
Taneční odpoledne s Novoroční zábavou ve stylu první republiky (dress code: black and white), se známými písničkami zpívanými herci a zpěváky z doby černobílých filmů, jsme si zpestřili tombolou a písničkami na přání. Vědomostním kvízem a tancem jsme si procvičili paměť a pohybové dovednosti. Příjemné bylo také setkání s přáteli a rodinnými příslušníky.
Do tomboly nám pletené ponožky věnovala jedna z návštěvnic našeho domova.
Celý článek
Vánoční koncert
20. 12. 2018
Manželé Procházkovi nám zazpívali a zahráli vánoční písně, koledy a přednesli zimní povídky a básničky.
Celý článek
Přípravy na vánoční svátky
17. 12. 2018
Předvánoční čas trávíme společnými přípravami na svátky zdobením stromků, vánočními besídkami, sledováním pohádek (např. Byl jednou jeden král, Anděl Páně 1, 2) a ochutnáváním cukroví a svařeného vína.
Vánoční prodejní výstava výrobků klientů.
Děti z MŠ Kloboučky vyrobily pro naše klienty malé dárečky.
Celý článek
Vánoční vystoupení dětí ZŠ Čejkovická
12. 12. 2018
Klientům zatančily a zazpívaly děti ze ZŠ Čejkovická. Děti přinesly vlastnoručně vyrobené dárečky a přáníčka, kterými udělaly klientům velkou radost.
Celý článek