Kulturní program klientů

Přípravy na vánoční svátky
12. 12. 2018
Předvánoční čas trávíme společnými přípravami na svátky zdobením stromků, sledováním pohádek (např. Byl jednou jeden král, Anděl Páně 2) a ochutnáváním cukroví a svařeného vína.
Celý článek
Vánoční vystoupení dětí ZŠ Čejkovická
12. 12. 2018
Klientům zatančily a zazpívaly děti ze ZŠ Čejkovická. Děti přinesly vlastnoručně vyrobené dárečky a přáníčka, kterými udělaly klientům velkou radost.
Celý článek
Přání k vánočním svátkům
11. 12. 2018
Klientům popřál krásné vánoční svátky a mnoho zdraví do nového roku starosta Líšně, pan Mgrl Břetislav Štefan a děti ze ZŠ Horníkova.
Celý článek
Mikulášská zábava
07. 12. 2018
Svatý Mikuláš, nezbední čerti a hodní andělé navštívili naše klienty, předali jim sladké perníčky a ovoce.
Písničky pro mikulášskou zábavu vybírali zaměstnanci a věnovali je klientům. Koledy zazpíval sbor, který měl být původně složen z andělů, ale nakonec se dostavili jen rozverní čerti a jeden osamocený anděl s "Cézarem". Klienti si se sborem rádi zazpívali a na hudbu zatančili.
Celý článek
Zahradní terapie - zelí a brambory
28. 11. 2018
Dnešní zahradní terapie byla věnována zelí a bramborám. Ochutnali jsme bramboráky a "bramboráky" ze zelí a dozvěděli se informace o využití a pětování. Zajímavý byl výčet tělu prospěšných minerálů a vitamínů v zelí a bramborách obsažených.
Celý článek
Oslava narozenin
28. 11. 2018
Na odděleních C1 a C5 se uskutečnily narozeninové oslavy klientů.
Celý článek
Záznam divadelního představení
22. 11. 2018
Mnoho klientů rádo chodilo do divadla a proto jsme si čtvrteční podzimní odpoledne společně zavzpomínali na návštěvy divadelních představení. Shlédli jsme záznam opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta s Gabrielou Beňačkovou a Peterem Dvorským.
Celý článek
Zahradní terapie - kořenová zelenina
14. 11. 2018
V zahradní terapii jsme si povídali o kořenové zelenině, jejím využití, uskladnění, různých druzích a jak se její vzhled a chuť v průběhu doby mění. Příjemnou části odpoledne bylo ochutnávání pečené mrkve, petržele, řepy a cibule.
Celý článek
Věstonická akademie - barevná typologie člověka
13. 11. 2018
Jedním z témat přednášek pro letošní akademický rok je Barevná typologie člověka v komunikaci. Přednášející David Němeček studentům nejdříve představil téma z pohledu všeobecného a pak spolu pohovořili o barvě červené a vlastnostech lidí, pro které je tato barva typická. V dalších přednáškách bude lektor přednášet o lidech, kteří jsou spojováni s barvou modrou, zelenou nebo žlutou.
Celý článek
Kouzelnické vystoupení
08. 11. 2018
Dnešní pošmourné odpoledne nám zpestřilo vystoupení kouzelníka Katonase, který nám předvedl svá kouzla a iluze.
Celý článek
Batikování triček
01. 11. 2018
V aktivizační dílně jsme batikovali trička v různých barvách.
Celý článek
Podzimní písničky na přání
18. 10. 2018
Hezké slunečné podzimní odpoledne jsme si zpříjemnili poslechem písniček na přání. Známé písně lákaly mnoho klientů k tanci a zpěvu.
Celý článek