Kulturní program klientů

Novoroční zábava
09. 01. 2020
Přivítali jsme nový rok 2020 tancem a zpěvem. Touto zábavou se s námi rozloučily naše oblíbená diskžokejka Vlaďka a konferenciérka Monika. 
Celý článek
Vánoční koncert
19. 12. 2019
Vánoční koncert manželů Procházkových se stal v předvánočním čase již tradicí. Zazpívali jsme si koledy a poslechli hezké vánoční a zimní písničky, povídky a básně. Účinkující i v letošním roce do svého programu přidali nové písničky a povídky a obohatili naši knihovnu o né knihy (dárečky).
Celý článek
Vánoční vystoupení děti ze ZŠ Čejkovická
11. 12. 2019
Jak se již stalo tradicí, i letos nás navštivily děti ze ZŠ Čejkovická a zahrály a zazpívaly zimní pohádku Dvanáct měsíčků, koledy a vánoční písničky. 
Celý článek
Mikulášská zábava s dětmi z Klokánku Brno
05. 12. 2019
Na Mikulášskou nadílku k nám do domova pro seniory přišly děti z Klokánku Brno, které doprovodili volejbalisté z VK Šelmy Brno (projekt Pomáháme pomáhat). Společně s klienty, Mikulášem a jeho čertovskou a andělskou družinou jsme zazpívali koledy a vánoční písničky. Mikuláš rozdával dárky dětem a losoval tombolu pro klienty. Na písničky na přání jsme si pak zatančili, zazpívali a těšíme se na další kulturní akci, na kterou nás přijdou děti z Klokánku navštívit.
Celý článek
Vánoční přání od starosty Líšně
03. 12. 2019
Dnes přišel klientům, kteří do domova pro seniory přišli z Líšně, popřát příjemné svátky a mnoho zdraví do nového roku pan starosta Líšně Mgr. Břetislav Štefan. Děti ze ZŠ Horníkova zazpívaly vánoční koledy, přednesly bášničky a rozdaly vánoční přání a dárky.
Celý článek
Vánoční jarmark výrobků klientů
03. 12. 2019
Na vánoční jarmark výrobků klientů, které tvoří v aktivizačních dílnách, keramické dílně, v zahradní terapii jsou mezi klienty, jejich příbuznými a zaměstnanci velmi oblíbené. Mnohé výrobky slouží jako milé dárky a jsou klienty vyráběny z keramické hlíny, papíru, korálků, přízí a mašlí, některé jsou pletené, tkané, ale najdete zde i vařené marmelády a sirupy, sušené byliny a léčivé masti.
Celý článek
Vědomostní soutěž
24. 10. 2019
Dnešní odpoledne jsme soutěžili ve znalostech z různých vědních a společenských oborů. Týmy byly složeny z několika klientů a odpovídaly na otázky týkající se zeměpisu, lidského těla, Karla Gotta a dalších záludných otázek.
Celý článek
Mezinárodní den seniorů
26. 09. 2019
Mezinárodní den seniorů jsme oslavili poslechem a zpěvem lidových písniček s cimbálovou muzikou složenou ze sólistů Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů.
Celý článek
Věstonická akademie - 6. ročník - zahájení
17. 09. 2019
Věstonická akademie se těší velké oblibě mezi klienty. Přednášky již 6. ročníku se budou týkat těchto témat: Dějiny umění, Skleněná cesta, Nejvýznamnější čeští králové, Američtí prezidenti a Zahradní terapie.
Studenti dnes obdrželi praktické informace o způsobu studia a od sponzora potřebné pomůcky: bloky, desky na skripta a tužky.
První hodina byla věnována americkým prezidentům, kdy nás Bc. Tomáš Chytil seznámil s životem G. Washingtona.
Celý článek
Hody
07. 09. 2019
Dne 7. 9. 2019 se konaly již šestnácté Tradiční důchodcovské hody. Letos nám počasí nepřálo, nemohli jsme využít naši rozlehlou zahradu, a tak se slavnostní zahájení a veselice s hudbou a tancem konala ve vnitřních prostorech. Slavnostního zahájení se ujal pan ředitel Ing. Rudolf Nytl a starosta ÚMČ Vinohrady pan PhDr. Jiří Čejka. Společně jsme vyslechli hodový slib stárků a sledovali udělení hodového práva. K poslechu i tanci nám hrála dechová hudba Bivojanka.
Těší náš, že se na této nejoblíbenější kulturní akci v našem domově, a to i přes nepřízeň počasí, setkalo mnoho klientů se svými rodinami a přáteli.
Poděkování patří stárkům a stárkám z řad klientů a zaměstnanců, kteří se starali o zábavu a také všem zaměstnancům a jejich pomocníkům, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu hodů.
Děkujeme sponzorům.
Celý článek
Turnaj v kuželkách Letovice
05. 09. 2019
Dne 5. 9. 2019 se konal tradiční Turnaj v kuželkách v DS Letovice. Náš tým, ve složení paní Dvořáčková, pan Palarčík, pan Kukla a pan Čuma, obhájil a tak získali již potřetí zlatou medaili a putovní kuželku.
Celý článek
Grilování a opékání párků
28. 08. 2019
Využili jsme pěkného slunečného odpoledne ke grilování a příjemnému povídání ve stínu stromů naší zahrady. Opékání párků jsme si zpestřili povídáním o bylinkách a jejich ochutnávkou.
 
Celý článek