Kulturní program klientů

Vzpomínky na kovboje
18. 10. 2017
Písničky Waldemara Matušky zazpíval Šimon Pečenka.
Celý článek
Věstonická akademie - Letem divadelním světem
17. 10. 2017
Přednáška Věstonické akademie byla věnována tématu "Letem divadelním světem". O vzniku divadla, prvních hercích a žánrech přednášel David Němeček.
Celý článek
Taneční
12. 10. 2017
Studenti ISŠ Purkyňova, kteří k nám dochází na praxi, navrhli, a naši aktivizační pracovníci Tomáš a David spolu se studenty "záchranářství" zrealizovali, pro klienty z oddělení C1, C2 a C3 taneční kurz. V rytmu valčíku, polky, tanga a mazurky dopoledne příjmně uběhlo. Pro velký úspěch se chystá pokračování s dalšími tanci.
Celý článek
Den seniorů - hudební odpoledne
05. 10. 2017
Ve čtvrtek 5. října jsme strávili příjemné hudební odpoledne, zazpívali si známé písně a oslavili tak Mezinárodní den seniorů, který si připomínáme 1. října.
Celý článek
Oslava narozenin na odd. C1 - vinobraní
27. 09. 2017
Oslava narozenin klientů z oddělení C1 narozených v září.
Celý článek
Věstonická akademie - 4. ročník - zahájení
19. 09. 2017
Na slavnostním zahájení již 4. ročníku Věstonické akademie přivítala vedoucí akademie paní Ing. Vladislava Kalivodová 30 studentů. Posluchači budou v akademickém roce 2017/2018 navštěvovat přednášky na téma: Cestohrátky (Monika Šumberová), Osobnosti církví v dějinách (Mgr. Eliška Hradilová, DiS., Významné ženy a panovnice v českých dějinách (PhDr. Jiří Čejka), Čarodějnictví, kouzla a magie (Kateřina Rod)a Letem divadelním světem (David Němeček). Akademický rok bude zakončen závěrečným testem a promocí.
Děkujeme sponzorům za poskytnutí pomůcek pro studium.
Celý článek
Věstonická akademie - Cestohrátky
19. 09. 2017
Přednáška Věstonické akademie na téma Cestohrátky. O Anglii a Londýně přednášela paní Monika Šumberová.
Celý článek
Pozvánka na Den otevřených dveří
15. 09. 2017
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlašují Týden sociálních služeb. Vice informací na APSSCR - Týden sociálních služeb.
Domov pro seniory Věstonická bude mít Den otevřených dveří ve středu 4. října 2017 od 9:00 do 15:00 hod.

Pozvánka:
Den-otevrenych-dveri-Tyden-socialnich-sluzeb
Celý článek
Turnaj v kuželkách Letovice
12. 09. 2017
Tým kuželkářů, ve složení kapitánka paní Dvořáčková, pan Čuma, pan Kukla a pan Vávra, vybojoval na turnaji v Domově pro seniory Letovice zlaté medaile a putovní kuželku.
Pořadí týmů 5. ročníku:
1. DS Věstonická
2. DS Okružní
3. DS Předklášteří
Další účastníci: DS Podpěrova, DS Sokolnice, DS Boskovice, DS Kociánka, DS Letovice
Celý článek
Zahradní terapie - libeček
06. 09. 2017
Zahradní terapie byla věnována povídání o libečku, tzv. zeleném maggi.
Celý článek
Hody
02. 09. 2017
V sobotu 2. 9. 2017 jsme uspořádali již 14. důchodcovské hody. O udělení hodového práva požádala pana ředitele Ing. Nytla hlavní stárka paní Kroupová. Hodové právo přednesl před stárkami, stárky, klienty a hosty pan Král. Chladné počasí vybízelo k zahřátí dobrým jídlem, pitím a také tancem za doprovodu Sivičanky. Poděkování patří zaměstnancům podílejícím se na přípravách a klidném průběhu slavnostního dne.

Sponzoři:
STEINEX a.s., Masokombinát Polička a.s., PENAM a.s., MANEO s.r.o., C KLIMATIZACE, ČUDA - Velkokuchyně, TERRA S Group, GASTROSLAM s.r.o., Perfect Distribution a.s., SIVAK s.r.o., Drinkmatic s.r.o., Ivasoft s.r.o., MSM spol. s.r.o., HOŠEK - motor a.s., BIDAFOOD s.r.o., KASIA Vera s.r.o., Helena Bagoňová - ovoce, zelenina Míča, LÉKÁRNA MASAROVA - Amar Nasri, MODIOS s.r.o.
Celý článek
Setkání s předsedou vlády ČR Mgr. Bohuslavem Sobotkou
31. 08. 2017
Premiér ČR pan Mgr. Bohuslav Sobotka navštívil zaměstnance našeho domova. Spolu s Ing. Miroslavem Foltýnem, PhDr. Janem Polákem, CSc., Mgr. Matějem Hollanem a PhDr. Jiřím Čejkou, ktěří se ve svých funkcích starají o sociální služby v Brně, si pan premiér prohlédl prostory domova a diskutoval se zaměstnanci. Témata debaty se týkala sociálních služeb, platů, novely zákona o sociálních službách, podpory domácí péče o seniory atd.
Celý článek