Kulturní program klientů

Věstonická akademie - promoce
20. 06. 2017
Měsíc červen je již třetím rokem měsícem pro závěrečný test a promoci studentů naší Věstonické akademie. Dopoledne 20. 6. 2017 všichni studenti úspěšně složili závěrečný písemný test, na který se v průběhu svého studia připravovali. Odpoledne bylo slavnostní předávání diplomů, medailí, květin a drobných dárků.
Předávání diplomů a pamětních medailí se tradičně ujali pan starosta ÚMČ Vinohrady, pan PhDr. Jiří Čejka a pan ředitel Ing. Nytl.
Hudební tečkou za slavnostním předáváním diplomů byl hudební záznam Vltavy z Pražského jara 2014 v podání České filharmonie, kterou řídil Jiří Bělohlávek.
Poděkování za úspěšný průběh celého akademického roku zaznělo z úst organizátorů, od zaměstnanců a studentů. Děkujeme společnosti TENA, která se stala sponzorem také letošního akademického roku.
Seznam absolventů:
Karel Bartoněk, Olga Bartoňková, Ing. Vladimír Bartošek, Miloslava Burešová, Helena Čapková, Jaroslav Černý, Libuše Dvořáčková, Vlasta Dvořáková, Marie Fleková, Hvězdoslava Hutová, Luboš Jelínek, Ingrid Kosevová, Emilie Kroupová, Ing. František Kuchta, Jarmila Lazarová, Vlasta Ludvíková, Marie Peřinová, Heduška Prokešová, Oldřich Siegel, Olga Trávníčková, Pavel Vávra.
Paní Ludmila Havlíková se synem Janem absolvovali všechny přednášky.
Celý článek
Výlet
07. 06. 2017
V ZOO Hodonín jsme si prohlédli různá zvířata. Bylo krásné slunné počasí, mohli jsme tedy využít i odpočinku na lavičkách, ze kterých lze sledovat zvířata v jejich venkovních výbězích (za sklem nebo mříží). Malý kousíček od nás jsme pozorovali promenádující se nebo pospávající velké kočkovité šelmy. Nejvíce nás zaujal bílý lev s lvicí a také exotická zvířata v teráriích, akváriích a rozdováděné opice při jejich hrách. 
Na cestě autobusem jsme obdivovali krásnou barevnou českou krajinu.
Celý článek
Klub - poslech hudby
06. 06. 2017
V dnešním Klubu jsme poslouchali hudbu bratří Nedvědů. Účast byla velká.
Celý článek
Grilování
01. 06. 2017
Klienti oddělení C1 a C2 grilovali buřty a opékali topinky.
Celý článek
Zahradní terapie
31. 05. 2017
Sazenice rajčat, které měli klienti doma, aby o ně pečovali, byly za pěkného slunečného odpoledne zasazeny do velkých vyvýšených truhlíků. V truhlících již je rebarbora a bylinky - např. bazalka, máta, petržel.
Osázena byla i bylinková spirála.
Celý článek
Oslava narozenin klientů odd. C1
31. 05. 2017
Klienti, kteří slaví narozeniny v květnu, uspořádali společnou narozeninovou oslavu.
Celý článek
Věstonický pětiboj - 3. ročník
18. 05. 2017
Za krásného slunečného počasí v naší zahradě proběhl již třetí ročník Věstonického pětiboje. Po slavnostním zahájení, vysvětlení pravidel a drobném občerstvení se začalo soutěžit. Deset pětičlenných týmů složených ze čtyř klientů a jednoho zaměstnance z domovů pro seniory v Brně soutěžilo v pěti disciplínách: košíkové, šipkách, maratonu (běžel zaměstnanec a na vozíku vezl klienta), vrhu koulí a cyklistice. 
Poděkování patří sponzorům společnostem Depend a Perfect Distribution a.s., účastníkům a také zaměstnancům našeho domova, kteří se podíleli na organizaci soutěže, která se stala mezi domovy pro seniory velmi populární. Někteří soutěžící se k nám na pětiboj rádi vrací každý rok a z některých domovů k nám se svým týmem dorazili a soutěžili i páni ředitelé a paní ředitelky.
Vyhlášení výsledků a předávání diplomů, dárků, medailí a krásného poháru se ujal pan ředitel Ing. Nytl a vrchní sestra paní Bc. Horková.
Klient DS Okružní si připravil vtipnou báseň o dnešním sportovním klání, kterou nám po vyhlášení výsledků přednesl a pochvalně shrnul dnešní příjemný den.

Vyhlášení výsledků:
1. DS Vychodilova
2. DS Věstonická
3. DS Holásecká
4. DS Foltýnova
5. DS Kosmonautů
6. DS Podpěrova
7. DS Okružní
8. DS Mikuláškovo náměstí
9. DS Koniklecova
10. DS Nopova
Celý článek
Zahradní terapie
17. 05. 2017
Dnes jsme zasázeli malé sazeničky rajčat a máty do kelímků. Sazeničky nám krásně vyrostly ze semínek.
Klienti budou 14 dní pečovat o svou sazenici na svém pokoji a pak ji vysadí do záhonů na zahradě DS.
Celý článek
Výstava obrazů
17. 05. 2017
Na chodbě oddělení A2 byly vystaveny obrazy paní Vlčkové Jindřišky. 
Celý článek
Hudební odpoledne
11. 05. 2017
Vystoupila zpěvačka Eva Michnová a lidový vypravěč Václav Hučík. Pořádáno pod záštitou SPD Jihomoravský kraj.
Celý článek
Věstonická akademie - církevní památky
02. 05. 2017
Dnešní hodina Věstonické akademie byla věnována tématu církevních památek. Paní Mgr. Hradilová přednášela o  obraze Madona z Veveří a o Starobylých památkách Kjóta (např. Stříbrný a Zlatý pavilon).
Celý článek
Oslava narozenin na odd. C1
28. 04. 2017
Dubnová oslava narozenin klientů z oddělení C1. Pochutnali jsme si na dobrém dortu, zahráli si s maňásky vlastní výroby, zazpívali si a zatancovali.
Celý článek