Kulturní program klientů

Country bál
08. 03. 2018
Letošní maškarní rej jsme nazvali Country bálem. Za zvuků písniček české country jsme si v kostýmech kovbojů, šerifů, desperátů, indiánů a tanečnic ze saloonu zatančili a oblíbené táborové písně i zazpívali. V bohaté tombole účastníci bálu vyhráli hezké obrázky a něco sladkého.
Celý článek
Doporučení na omezení návštěv
21. 02. 2018

Doporučujeme návštěvníkům DS, kteří pociťují příznaky nastupujícího respiračního onemocnění nebo již nemocní jsou, aby upustili od návštěvy svých blízkých v Domově pro seniory Věstonická.
Děkujeme za Vaši ohleduplnost.

19. 2. 2018
Celý článek
Věstonická akademie - Čarodějnictví, kouzla a magie
20. 02. 2018
Paní Kateřina Rod nás na dnešní přednášce na téma "Čarodějnictví, kouzla a magie" provázela historií čarodějnictví, objasnila nám vznik pojmů magie, animismus, pohan, ďábel, proč vznikly procesy s čarodějnicemi a proč čarodějnictví bylo, je a bude.
V dalších hodinách se budeme s touto přednášející věnovat čínské medicíně.
Celý článek
Sv. Valentýn na odd. C1
16. 02. 2018
Oslava svátku sv. Valentýna na oddělení C1 s písničkami o lásce.
Celý článek
Oslava narozenin odd. C1
31. 01. 2018
Klienti, kteří se narodili v měsíci lednu, oslavili narozeniny spolu se svými spolubydlícími z oddělení C1.
Celý článek
Malé povídání o Velké Číně
25. 01. 2018
V Klubu jsme dnes vyslechli poutavé vyprávění paní Ludmily Zderčíkové o Velké Číně. Provedla nás životem a zvyky Číňanů. Prohlédli jsme si přivezené artefakty: vějíř, jídelní hůlky, střapce štěstí, kaligrafickou soupravu, rudý šátek s typickými draky a razítko z kamene s vyrytým jménem paní Zderčíkové v čínštině.
Celý článek
Aktivity na odděleních budovy C
15. 01. 2018
Klienti oddělení v budově C připravovali pizzu, odstrojili vánoční stromečky, povídali si nad bramboráky o kandidátech na prezidenta a každé ráno společně cvičí.
Celý článek
Silvestr
28. 12. 2017
Soutěže (např.: Ve které pohádce a českém černobílém filmu zazněla tato píseň? Ze které básně je urývek této básně?) a bohatá tombola nás spolu s hudbou k poslechu a tanci provázely silvestrovskou oslavou.
Děkujeme společnosti Brother za dary do tomboly.
Celý článek
Dárky
22. 12. 2017
Dárky pro klienty nám věnovala paní Vladimíra Černá a její kolegyně z Areálu dopravní výchovy a vzdělávání. Terapeutické pomůcky a společenské hry klienty potěšily. Reflexní proužky a přívěsky přispějí k bezpečnosti klientů na jejich vycházkách.
Děkujeme.
Celý článek
Vánoční večírky
22. 12. 2017
Vánoční večírky na oddělení C1, C4 a C5 s cukrovím, dortem, vánočkou a zpěvem koled.
Celý článek
Vánoční koncert
20. 12. 2017
Vánočními písněmi, koledami a příběhy se zimní tématikou nás potěšili manželé Procházkovi. 
Celý článek
Vánoční jarmark
19. 12. 2017
Vánoční prodej výrobků, které klienti vytvořili v aktivizačních dílnách z hlíny, papíru, textílii, mašlí a jiných materiálů, je oblíbeným zdrojem malých dárečků. Výrobky na jarmarku obdivují klienti a jejich příbuzní, návštěvy a zaměstnanci.
Celý článek