Kulturní program klientů

Koník Emil
25. 07. 2017
Naše klienty přišel potěšit koník Emil se svou chovatelkou Veronikou z Ivanovic. Koník je speciálně cvičen pro terapii se seniory. Přichází za nimi přímo na pokoj, klienti ho s radostí hladí, vnímají na ruce jeho teplý dech a mohou mu připínat do hřívy sponky. Návštěva koníka Emila se setkala s kladnou odezvou a bude klienty navštěvovat i v budoucnu.
Celý článek
Pozvánka na 4. ročník Věstonické akademie
18. 07. 2017
Pozvanka-na-4.rocnik-VA. Zájemci se mohou hlásit u aktivizačních pracovníků nebo úsekových sester.
Celý článek
Zahradní párty
13. 07. 2017
Zahradní párty s písničkami na přání a jahodovým koktejlem. Doporučenou barvou oděvu byla červená a žlutá. V aktivizačních dílnách si klienti připravili čepičky s motýlky a květinami. Tančilo se, zpívalo a k zakončení příjemného odpoledne "projela" oblíbená mašinka.
Celý článek
Zahradní terapie + instalace dekorací
12. 07. 2017
Zahradní terapie na téma tymián a kopr jsme si zpříjemnili limonádou z růžového sirupu.
K zahradnímu jezírku byly nainstalovány výrobky klientů z hlíny - vážky a hadi.
Celý článek
Oslava narozenin odd. C1
29. 06. 2017
Červnová oslava narozenin klientů z oddělení C1 se nesla v duchu příběhů z Honzíkovy cesty.
Celý článek
Věstonická akademie - promoce
20. 06. 2017
Měsíc červen je již třetím rokem měsícem pro závěrečný test a promoci studentů naší Věstonické akademie. Dopoledne 20. 6. 2017 všichni studenti úspěšně složili závěrečný písemný test, na který se v průběhu svého studia připravovali. Odpoledne bylo slavnostní předávání diplomů, medailí, květin a drobných dárků.
Předávání diplomů a pamětních medailí se tradičně ujali pan starosta ÚMČ Vinohrady, pan PhDr. Jiří Čejka a pan ředitel Ing. Nytl.
Hudební tečkou za slavnostním předáváním diplomů byl hudební záznam Vltavy z Pražského jara 2014 v podání České filharmonie, kterou řídil Jiří Bělohlávek.
Poděkování za úspěšný průběh celého akademického roku zaznělo z úst organizátorů, od zaměstnanců a studentů. Děkujeme společnosti TENA, která se stala sponzorem také letošního akademického roku.
Seznam absolventů:
Karel Bartoněk, Olga Bartoňková, Ing. Vladimír Bartošek, Miloslava Burešová, Helena Čapková, Jaroslav Černý, Libuše Dvořáčková, Vlasta Dvořáková, Marie Fleková, Hvězdoslava Hutová, Luboš Jelínek, Ingrid Kosevová, Emilie Kroupová, Ing. František Kuchta, Jarmila Lazarová, Vlasta Ludvíková, Marie Peřinová, Heduška Prokešová, Oldřich Siegel, Olga Trávníčková, Pavel Vávra.
Paní Ludmila Havlíková se synem Janem absolvovali všechny přednášky.
Celý článek
Výlet
07. 06. 2017
V ZOO Hodonín jsme si prohlédli různá zvířata. Bylo krásné slunné počasí, mohli jsme tedy využít i odpočinku na lavičkách, ze kterých lze sledovat zvířata v jejich venkovních výbězích (za sklem nebo mříží). Malý kousíček od nás jsme pozorovali promenádující se nebo pospávající velké kočkovité šelmy. Nejvíce nás zaujal bílý lev s lvicí a také exotická zvířata v teráriích, akváriích a rozdováděné opice při jejich hrách. 
Na cestě autobusem jsme obdivovali krásnou barevnou českou krajinu.
Celý článek
Klub - poslech hudby
06. 06. 2017
V dnešním Klubu jsme poslouchali hudbu bratří Nedvědů. Účast byla velká.
Celý článek
Grilování
01. 06. 2017
Klienti oddělení C1 a C2 grilovali buřty a opékali topinky.
Celý článek
Zahradní terapie
31. 05. 2017
Sazenice rajčat, které měli klienti doma, aby o ně pečovali, byly za pěkného slunečného odpoledne zasazeny do velkých vyvýšených truhlíků. V truhlících již je rebarbora a bylinky - např. bazalka, máta, petržel.
Osázena byla i bylinková spirála.
Celý článek
Oslava narozenin klientů odd. C1
31. 05. 2017
Klienti, kteří slaví narozeniny v květnu, uspořádali společnou narozeninovou oslavu.
Celý článek