Kulturní program klientů

Letní párty
19. 07. 2018
Na taneční odpoledne s hudbou na přání jsme se oblékli do barev léta a ozdobili se různými květinami. Veselá letní párty se nám všem líbila a už se těšíme na říjnové odpoledne s hudbou na přání.
Celý článek
Petanque Morava Cup - 2018
10. 07. 2018
Petanque Morava Cup je turnaj pro tříčlenná družstva z domovů pro seniory z několika krajů v České republice (Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a kraj Vysočina).                Z jednoho ze dvou základních kol, které se konalo dnes v zahradě našeho domova, postupuje do finále jedno družstvo. Finále, ve kterém budou vždy dvě družstva z kraje, se bude konat, jak je zvykem, v srpnu v Domově pro seniory v Burešově (Zlín).
Dnešního sportovního klání se zúčastnilo šest družstev, které v soutěžení nepotrápil ani drobný déšť, který se na hráče snášel z podmračeného nebe. Po napínavém průběhu soutěže se  z postupu do finále radují hráči našeho domova pro seniory.

Pořadí týmů:
1. DS Věstonická
2. DS Foltýnova
3. DS Vychodilova
4. DS Okružní
5. CSS Kyjov
6. Paprsek p. o., Velké Opatovice

 
Celý článek
Hmatový chodníček
09. 07. 2018
V zahradě domova vzniká "Hmatový chodníček" a kamenná ohrádka s pískem, mušličkami, kamínky pro procvičování hmatu rukou. V kamenném vyvýšeném záhonu porostou bylinky, které budou klienti rozeznávat podle vůně.
Sledujeme jejich vznik den po dni ve fotografiích.
Celý článek
Věstonická akademie - promoce
26. 06. 2018
Již počtvrté jsme se sešli se studenty Věstonické akademie a jejich blízkými na slavnostní promoci absolventů. Sedmnáct studentů úspěšně vyplnilo závěrečný test s třinácti otázkami. Diplomy absolventům předával již tradičně pan starosta ÚMČ Brno - Vinohrady PhDr. Jiří Čejka a pamětní medaile věnoval úspěšným studentům pan ředitel Ing. Rudolf Nytl. Potěšila také květina a malý dárek v podobě zajímavých knih. Paní Dvořáčková poděkovala jménem studentů vyučujícím a všem, kteří se na přípravě Věstonické akademie podílejí. 
Klienti si spolu s těmi, kteří jim z řad rodinných příslušníků a přátel přišli pogratulovat, pak o svých studijních úspěších a přípravách na závěrečný test popovídali nad občerstvením a sklenkou šumivého sektu.
Absolventi a vyučijící se shodli, že se těší na příští akademický rok Věstonické akademie.

 
Celý článek
Výlet
24. 06. 2018
V ZOO Vyškov jsme si prohlédli velbloudy, domácí tur a kur z různých zemí. Velmi zajímavá byla procházka australským pavilonem, kde kolem nás létaly andulky a byli jsme kousek od klokana. Chovatel, který se stará o králíky, nám umožnil pohladit si a prohlédnout zblízka velkého angorského králíka.
Výlet jsme zakončili palačinkami, kávou a polévkou v restauraci v Mariánském údolí.
Celý článek
Eva a Vašek
21. 06. 2018
Eva a Vašek nám zazpívali píseň "Bílá orchidej", na kterou se všichni těšili. Zazněly i další písně této oblíbené dvojice, které si nyní můžeme poslechnout také na CD, která nám na každé oddělení pro klienty věnovali.
Celý článek
Oslava narozenin odd. C1
21. 06. 2018
Výborným dortem, šumivým vínem a zpěvem jsme oslavili narozeniny klientů oddělení C1, kteří se narodili v měsíci červnu.
Celý článek
Zahradní terapie
20. 06. 2018
Z měsíčku lékařského, který jsme pěstovali na zahradě DS, jsme vyrobili léčivou mast.
Na zahradě u bylinkové spirály vzniká nový velký záhon a hmatový chodníček. Ve vyvýšených truhlících nám už krásně rostou a kvetou bylinky a užitkové rostliny. Také rajčatům, cuketám a dalším rostlinám se dobře daří v záhonech Komunitní zahrady pod ořechem. 
Celý článek
Křížovkářská liga
20. 06. 2018
Již druhým rokem se klienti našeho domova zúčastnili křížovkářská soutěže. Na slavnostním zakončení dne 20. 6. 2018 vylosoval pan ředitel domova Ing. Nytl tři klienty, kteří obdrželi dárkové balíčky. Ani ostatní účastníci soutěže neodešli s prázdnou. I pro ně byla připravena sladká odměna a na závěr pro všechny malé pohoštění.
Celý článek
Výlet
19. 06. 2018
Na výletě na pratecký kopec s Mohylou míru jsme si vyslechli zajímavou přednášku o tomto památníku, prohlédli jsme si expozice s historickými předměty a informacemi, které se týkaly bitvy tří císařů u Slavkova. Krásné slunečné počasí nás vylákalo také do Mariánského údolí na posezení u dobrého občerstvení.
Celý článek
Cimbálová muzika Majerán
07. 06. 2018
Již po několikáté jsme přivítali v našem domově cimbálovou muziku Majerán. Zazpívala a zahrála nám známé i méně známé melodie k vytvoření příjemné atmosféry. Majerán má velmi široký repertoár lidových písní z Moravy, Čech i Slovenska, umí ale také "moderní" písničky. Vystupuje ve stylizovaných ručně vyšívaných horáckých krojích, takže si klienti i zaměstnanci užili také skvělou podívanou.
Celý článek
Zahradní terapie
01. 06. 2018
Oblíbenou činností je zahradní terapie. Nasbírali jsme si potřebné květy a uvařili jsme z nich pampeliškový med a sirup z bezových květů.
Celý článek